/ O NAS

ZPUH "Czarysz"

Zakład Produkcyjno - Usługowo — Handlowy "Czarysz" z siedzibą w Kuźni Raciborskiej (śląskie) powstał w 1991 roku i posiada kontrahentów zarówno w kraju, jak i zagranicą. Od początku działalności zajmuje się produkcją metalową, głównie obróbką plastyczną na prasach hydraulicznych i mimośrodowych blach czarnych, kwasoodpornych, szlachetnych, nierdzewnych i aluminium.
W zakresie tłocznictwa metali specjalizuje się w procesach głębokiego tłoczenia aluminium i stali nierdzewnej (kwasoodpornej). Realizuje w tym zakresie koncepcje Klientów — począwszy od pomysłu, poprzez zaprojektowanie urządzeń produkcyjnych i pomoc w ich wykonaniu, kończąc na gotowym wyrobie. Oczywiście, może wykonywać tłoczenie na posiadanych już przez Klienta i powierzonych matrycach i narzędziach.

Drugim profilem działalności jest produkcja specjalistycznych, jednostkowych maszyn i urządzeń, których nie sposób znaleźć w ofercie standardowej na rynku, a mających swoje zastosowanie w laboratoriach, ośrodkach badawczych, gastronomii, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, kosmetycznym. Nie jest to zatem produkcja seryjna, ponieważ każdy wyrób swoimi parametrami dostosowany jest do potrzeb, specyfiki technologicznej i wymagań Klienta. W ramach tego zakresu produkcji powstają między innymi jednostkowe temperaturowe komory grzewcze do przeprowadzania testów i badań, wstęgowe i bębnowe mieszalniki granulatów, składników sypkich i pylistych (również z podajnikiem), energooszczędne przemysłowe komory grzewcze do obróbki elementów z tworzyw sztucznych, piece do wygrzewania ABS, poliuretanu, akrylu i plexi, maszyny do mieszania komponentów, energooszczędne komory do ogrzewania beczek wraz z ich zawartością, zbiorniki procesowe dwupłaszczowe z płaszczem grzejnym lub chłodzącym, również wyposażone w mieszadła.

Zakład produkuje ponadto kadzie, zbiorniki, zasobniki i leje kwasoodporne oraz wiele rodzajów wózków ręcznych zarówno nierdzewnych, jak i ze stali czarnej. Część oferowanych produktów jest standardowa (profesjonalne wózki typu JAPONKA z misami spawanymi, również nierdzewnymi), jednak wiele z nich zostaje wykonana na indywidualne zamówienia, uwzględniające specyficzne sugestie i wymogi. Cały zakres produkcji wykonywany jest wyłącznie z atestowanych materiałów.

warsztat
warsztat
warsztat
warsztat
warsztat
warsztat